poniedziałek, 7 sierpnia 2023

Medixil Normal bloker potu – czy działa?

Z cyklu praktyczne i życiowe, bo niektóre scenariusze pisze samo życie😂 A było to tak, że od wielu lat miałam sprawdzony antyperspirant do którego stale wracałam. Niestety w pewnym momencie coś się zmieniło, przestał mnie kochać i musieliśmy się rozstać💔🤪 Zaczął mnie podrażniać. Pachy wyglądały normalnie, ale zwyczajnie bolały🤦🏽‍♀️ Oglądali je lekarze lecz nic nie stwierdzili (także kolejna tajemnicza dolegliwość do kolekcji😆). Później stosowałam antyperspirant Secret, ale przy codziennym używaniu znów pojawiał się ból. Było OK przy aplikacji 3x w tygodniu.

Stwierdziłam więc, że kupię bloker. Miałam chęć na Perspirex (dawny Etiaxil), ale w promocji była nowość - Medixil i dałam mu szansę. Wybrałam wersję normal, która działa 3-5 dni. Stosuje się go na noc na umytą, suchą i niepodrażnioną skórę. Rano wystarczy zmyć wodą z mydłem. W przypadku depilacji nie można używać przez 48h i uważam to za największą wadę, bo trzeba sobie ułożyć schemat aplikacji😎 Rozpoczynając stosowanie nakłada się go co 2 noc. Przy pierwszych użyciach pachy swędzą i drapanie jest bardzo kuszącą wizją🫠 Na szczęście w miarę stosowania objawy są coraz mniej odczuwalne.

Aktualnie nie zmagam się z nadpotliwością, więc ciężko mi ocenić ten aspekt. Zależało mi jedynie na skutecznym działaniu przy minimum aplikacji😅 Tak żeby móc czuć się komfortowo, zwłaszcza w sytuacjach wzmożonego stresu. Nie zawiodłam się. Pozytywne efekty zauważyłam już po pierwszym zastosowaniu. Nawet jak np. wyniku wysiłku spoci mi się czoło, brzuch czy plecy to pachy pozostają suche. Używam 1-2x w tygodniu i mam spokój. Nie wystąpiło u mnie żadne zaczerwienienie, podrażnienie, wysuszenie ani co szczególnie ważne - ból. Po kąpieli w dni bez aplikacji zawsze jednak smaruję pachy balsamem.

A Ty czego aktualnie używasz do ochrony przed poceniem?💦

3 komentarze:

  1. Tego akurat nie znam, ale inny bloker działał u mnie bardzo podobnie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Muszę wypróbować chociaż boję się podrażnienia skóry🙈

    OdpowiedzUsuń
  3. Od lat jestem wierna Rexonie i super się u mnie sprawdza :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze.

Jeśli jednak nie czytasz nie komentuj i nie pisz głupot;) Proszę nie zostawiaj linków, to nie jest miejsce na Twoją reklamę. Komentarze zawierające linki będą usuwane.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...